W młodzieżowym turnieju piłkarskim Starogard Deyna Cup, jaki rozegrano w sobotę, 4 sierpnia, wzięły udział: Arka Gdynia, Bytowia Bytów, Olimpia Grudziądz, KP Starogard, Wierzyca Pelplin oraz drużyna z ukraińskiego Biełgorodu Dniestrowskiego. Wraz z zawodnikami przybyli również przedstawiciele  samorządowi naszego ukraińskiego miasta partnerskiego, deputaci Władimir Miendzelincew oraz Ludmiła Ławrowa, przewodnicząca Komitetu Sportowego Biełgorodu Dniestrowskiego.

Turniej był rozgrywany na boisku Włókniarza oraz na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny. Drużyna z Biełgorodu Dniestrowskiego w wyrównanym boju z Olimpią Grudziądz, po serii rzutów karnych, wywalczyła ostatecznie czwarte miejsce.

Na turniej Deyna Cup Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował, w holu hotelu Rekord przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1, stałą ekspozycję prezentującą pamiątki po Kazimierzu Deynie oraz różne upominki związane z piłkarską legendą, jak np. kubki, szaliki, koszulki, książka „Deyna”, które można tam kupić. Zapraszamy!