W dniach 20 i 21 czerwca br. przebywała w Starogardzie Gd. na zaproszenie Prezydenta Miasta pani Mariola Deyna-McMullan z mężem oraz prezes Fundacji Deyny Janusz Dorosiewicz.

Celem wizyty było poznanie Szlaku Deyny oraz rozmowa na temat możliwości nawiązania współpracy z Fundacją Kazimierza Deyny.

Porozumieliśmy się we wszystkich poruszonych kwestiach:

  • współpracy przy organizowaniu młodzieżowego turnieju Deyna Cup w Starogardzie i zawodowego turnieju Deyna Cup w Warszawie;
  • współpraca przy utworzeniu w Starogardzie młodzieżowej szkółki piłkarskiej Kazimierza Deyny;
  • współpracy przy sprzedaży gadżetów zarówno naszych, promujących Starogard jako miasto Kazimierza Deyny, jak i produktów Fundacji związanych z Deyną;
  • współpracy przy tworzeniu Centrum Deyny w Starogardzie.

Podczas konferencji prasowej zaproszeni goście wielokrotnie podkreślali wysoki poziom działań promocyjnych Wydziału Promocji i dziękowali nie tylko za świetne zorganizowany pobyt, za fachowo opracowywane produkty promocyjne – które są dobrze znane i cenione w Warszawie i które dotarły nawet za ocean – ale w równym stopniu za wieloaspektowe, przemyślane działania na rzecz współpracy i promowania Legendy Deyny. Janusz Dorosiewicz stwierdził, że obie strony działają na zasadzie naczyń połączonych i nie widzi żadnych zagrożeń dla współpracy.

Życzeniem pani Marioli Deyny-McMullan było spotkać się także z zespołem Jordan.